عدد مطرح شده درباره ارز های برگشتی نمی تواند مبنای قضاوت قرار گیرد

به گزارش وبلاگ تجارت، وزیر کشور با اشاره به موضوع ارز های برگشتی گفت: اعداد مختلفی در رسانه ها در این باره طرح شده که در جلسه امروز دستگاه های مختلف توضیحاتی را دادند و مشخص شد که این اعداد نمی تواند مبنایی برای قضاوت قرار گیرد.

عدد مطرح شده درباره ارز های برگشتی نمی تواند مبنای قضاوت قرار گیرد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ تجارت، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (دوشنبه 10 شهریور) در حاشیه جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در جمع وبلاگ تجارت گفت: در جلسه امروز گزارشی از وضغیت اقتصادی کشور، کالا ها خدمات و موضوعاتی که در راس رسانه ها بود، مطرح شد.

وی ادامه داد: قرار شد حوزه هایی که مرتبط با اقتصاد است توسط دستگاه ها به موقع تحلیل و اطلاع رسانی شود تا در بستر مناسب مشارکت مردم و بنگاه های اقتصادی را داشته باشیم که در شرایط کنونی، موضوع خطیری است.

وزیر کشور با بیان اینکه بحث ساماندهی کارت بازرگانی در جلسه امروز مطرح شد، گفت: سیستم جدید فعال شده و اعتراضاتی در نحوه صدور این کارت ها وجود داشت که قرار شد ستاد قاچاق کالا جلساتی بگذارد و مشکل را حل نماید تا تجار و بازرگانان به خوبی فعالیت خود را انجام دهند.

وی با اشاره به طرح موضوع ارز های برگشتی در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور گفت: اعداد و ارقام مختلفی در فضای رسانه مطرح شده است. در جلسه امروز که همه دستگاه ها حضور داشتند، دستگاه ها توضیحات لازم را دادند و معین شد که در کل عدد مطرح شده نمی تواند مبنایی برای قضاوت قرار گیرد.

رحمانی فضلی افزود: قرار شد با مسئولیت یکی از دستگاه ها، موضوع ارز های برگشتی بررسی شود و در داخل خانواده دولت این موضوع حل شود. همه دستگاه ها از جمله قوه قضاییه هم معتقد بودند که ارز ها باید برشود.

وزیر کشور در ادامه با بیان اینکه مقرر شد سه و نیم میلیون ماسک به داروخانه ها تحویل داده شود، گفت: حداکثر قیمت هر عدد ماسک، 1300 تومان قیمت گذاری شده که وزارت بهداشت باید مراقبت های لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی به طرح موضوع اینترنت در جلسه امروز اشاره کرد و گفت: مسئولان مخابرات و سازمان تنظیم مقررات رادیویی گزارش هایی را مطرح کردند و با تصمیمات جدیدی که گرفته شده، امیدواریم مشکل تعرفه ها و نیز سرعت اینترنت حل شود، مخصوصاً که با توجه به بازگشایی مدارس، نیاز دوچندانی در این حیطه احساس می شود.

وزیر کشور در ادامه درباره تامین کالا های اساسی گفت: فرایند تامین کالا های اساسی از واردات و رسیدن کشتی های باری تا توزیع در خرده فروشی ها را پیگیری می کنیم و تلاش می کنیم دغدغه ای برای مردم ایجاد نشود. امیدواریم با تلاش همه دستگاه ها، خدمات این حوزه را بهبود بخشیم.

رحمانی فضلی با قدردانی از رسانه ها گفت: خواهش من این است که مبانی تحلیل ها و اصول توجه به مسائل اقتصادی با در نظر دریافت شرایط کشور باشد. ما امروز در شرایط عادی نیستیم و در واردات و صادرات با تحریم های سختی روبرو هستیم.

وزیر کشور با بیان اینکه تحریم ها هزینه های اضافه به بار آورده اند و درآمد را کاهش داده است گفت: تولید، صادرات و واردات در این شرایط مستلزم همکاری همگانی است.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عدد مطرح شده درباره ارز های برگشتی نمی تواند مبنای قضاوت قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عدد مطرح شده درباره ارز های برگشتی نمی تواند مبنای قضاوت قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید